Продавець Приватэнерго,ООО. Интернет-магазин климатического оборудования розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
71 відгук

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена у найближчий робочий день.

Приватэнерго,ООО. Интернет-магазин климатического оборудования
+380 (44) 377-78-49
+380 (99) 555-50-59

Нові європейські стандарти сезонної енергоефективності кліматичної техніки

Можливо, ви чули про ErP директиві Європейського Союзу. ErP розшифровується як Energy related Products. Директива містить ряд енергетичних вимог, спрямованих на досягнення цілей програми «20-20-20» до 2020р.: скорочення споживання первинних енергоносіїв на 20%, збільшення виробництва енергії з відновлюваних джерел на 20% та зменшення викидів вуглекислого газу на 20%.

Широко відомий приклад дії ErP директиви, якою була і наша країна — це скорочення використання ламп розжарювання і заміна їх люмінесцентними лампами і світлодіодними джерелами світла.

ErP директива блокує поширення на території Євросоюзу електрообладнання, яке не відповідає встановленим рівням енергетичної ефективності. Пристрої, що задовольняють вимогам стандарту, отримують перепустку на європейський ринок — «СЕ»-маркування. Якщо параметри виробу суттєво перевищують граничний рівень, екологічно грамотно організовано його виробництво і вжито заходів для ефективної утилізації відходів по закінченні терміну служби, то пристрій може маркуватися «екологічним знаком якості».

Спектр електротехнічних виробів, що підпадають під дію екологічної директиви, постійно раширяется. 1 січня 2013 р. в Євросоюзі набув чинності блок вимог, що ставляться до систем кондиціонування повітря холодопродуктивністю до 12 кВт (або теплопродуктивністю до 12 кВт, якщо виріб має тільки режим нагріву повітря).

Компанія Mitsubishi Electric в останні роки інвестувала значні кошти в проектування нових приладів і оснащення виробництва сучасним технологічним обладнанням для реалізації корпоративної програми «Eco Changes»: Environmental Vision 2021. Це довгострокова політика Mitsubishi Electric, сформульована на період до 2021 року — коли компанія відзначатиме своє сторіччя — спрямована на досягнення значущих результатів у галузі охорони навколишнього середовища. Завдяки використанню інновацій, компанія планує скоротити викиди вуглекислого газу на 30% як у процесі виробництва продукції, так і під час її експлуатації. Компанія націлена на 30% зниження обсягів використовуваних ресурсів за рахунок зменшення розмірів і ваги продуктів, а також просування технологій переробки пластмас від використаних виробів.

Таким чином, корпорація Mitsubishi Electric готова до негайного участі в екологічних ініціативах Європейського Союзу. Прикладом тому служать багато системи кондиціонування повітря модельного ряду 2013 р., які отримали вищі класи енергетичної ефективності «А++» і «А+++».

Розуміючи, що навіть європейські покупці звернуть увагу не тільки на економічність, але і захочуть оцінити споживчі якості виробів, компанія Mitsibishi Electric публікує додаткові відомості, наприклад, рівень звукової потужності. Це об'єктивний акустичний параметр джерела шуму, який дозволяє розрахувати рівень звукового тиску в довільній точці, беручи до уваги особливості розповсюдження, відбиття та поглинання звукових хвиль. Покупець зможе порівняти різні систем кондиціонування повітря за рівнем комфорту.

Нові характеристики енергоефективності: SEER і SCOP

Раніше виробники використовували коефіцієнти енергетичної ефективності EER і COP. Для їх вимірювання були стандартизовані значення температури зовнішнього повітря: +35ºС — для режиму охолодження і +7ºС — для режиму нагріву, а вимірювання проводилися при максимальній потужності системи. Такий підхід мав кілька недоліків. По-перше, зазначені температурні точки не відображають реальні умови екслуатації систем в Європі. По-друге,переваги систем з інверторним приводом компресора, здатних працювати з частковою продуктивністю, виділялися недостатньо яскраво, і тому іноді недооцінювалися покупцями.

Для компенсації наведених недоліків було прийнято рішення проводити вимірювання ефективності при 4 різних температурах зовнішнього повітря. Більш того, для режиму нагріву береться до уваги кліматична зона, у якій передбачається експлуатувати кондиціонери Mitsubishi Electric. З цією метою введені 3 зони, які мають різний розподіл градус-годин: тепла, середня і холодна. Додатково береться до уваги підвищення ефективності системи з інверторним приводом при роботі з частковим навантаженням, а також електроспоживання в неосновних режимах: «температура в приміщенні досягнута», «система вимкнена але знаходиться в режимі готовності» та ін.

Новий стікер-покажчик енергоефективності

Новий стікер введений в обіг в Європі 1 січня 2013 р. Він дає покупцям інформацію в уніфікованому вигляді для об'єктивного порівняння енергетичних і шумових характеристик систем охолодження та опалення. Замість коефіцієнтів EER і COP на новому стікері виробник вказує сезонні значення енергоефективності: SEER і SCOP, що більш точно відображає реальну картину екплуатації кліматичного устаткування протягом року в умовах європейського клімату.

Збільшити картинку

3 кліматичні зони для розрахунку SCOP

Для розрахунку SCOP в режимі нагріву повітря в Європі виділено 3 кліматичні зони: тепла, середня і холодна. Згідно з європейським законодавством вказівку сезонного коефіцієнта ефективності SCOP є обов'язковим тільки для середньої кліматичної зони.

 

Приклад. Показники енергоефективності кондиціонерів Mitsubishi Electric ДЕЛЮКС ІНВЕРТОР серії FH

Внутрішній блок (СБ) MSZ-FH25VE
Зовнішній блок (НБ) MUZ-FH25VE
Продуктивність (охолодження), кВт 2,5 (1,4 - 3,5)
Споживана потужність (охолодження), кВт 0,485 
Продуктивність (обігрівання), кВт  3,2 (1,8 - 5,5)
Споживана потужність (обігрів), кВт 0,58
Сезонна енергоефективність SEER (охолодження) 9,1 (A+++)
Сезонна енергоефективність SCOP (обігрів) 5,1 (A+++)
 
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner